Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuş bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. 6 Ekim 2010 tarihinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Bu uygulama iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemli cihazlar üzerinde kullanılabilmektedir. Günümüzde Instagram’ı dünya genelinde 700 milyonun üzerinde kişi kullanmaktadır. Peki Instagram’ı kullanan herkes halinden memnun mu? Tabi ki hayır! Bir çok Instagram kullanıcısı vakit kaybı başta olmak üzere gizlilik ve güvenlik gibi sebeplerden ötürü Instagram hesaplarını silmek istiyor. Bu yazımızda hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için hesap silme işleminin telefondan nasıl yapıldığını anlatacağız.

Instagram hesabı telefondan nasıl silinir?

Instagram yönetimi istenmeyen olayların önüne geçmek için mobil cihazlar üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle işlemi yaparken telefonumuzda yüklü olan uygulamayı kullanmayacağız. İşlem için ya bilgisayarımızın ya da telefonumuzun İnternet tarayıcısını kullanmamız gerekiyor. Hazırsanız aşağıdaki adımları takip ederek telefondan instagram hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  1. İnternet tarayıcınızı açın.
  2. Adres çubuğuna instagram.com yazın ve siteyi açın.
  3. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
  4. Instagram hesap silme sayfasını açın.
  5. Geçici veya kalıcı hesap silme linkine tıklayın.
  6. Hesap kapatma nedeninizi belirtin.
  7. Hesap silme düğmesine tıklayın.

Böylelikle 7 adımda telefondan Instagram hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Geçici Olarak Hesabını Silenler İçin Önemli Hususlar

Geçici olarak hesap kapatma işlemi genellikle Instagram’a bir süre ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Geçici olarak silinen hesaplar giriş yapılarak aktif hale getirilebilir. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce giriş bilgilerinizi güvenli bir yere kaydetmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Chrome 69'la İlgili Alınan Karar Çok Şaşırttı başlıklı makalemizde chrome, chrome 69 ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here