Kara listedeyseniz yapılmış olan kredi ve de kredi kartı başvurularının onaylanmasının ihtimali fazlasıyla düşük. Fakat yine de başvurunuzun onaylanmasını sağlayabilecek yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden bir tanesi bankaların sunmuş olduğu ipotekli ihtiyaç kredisi isimli ürün.

Kara listeye girdiğinizde normal bir kredi başvurusu benzerinde kredi başvurusu yapacak olursanız kredi isteğiniz, sicilinizden veyahut maaşınızda haciz olmasından ötürü onaylanmayacaktır. İpotek ettirebilecek olduğunu bir taşınmaz malınız var ise bankayla birebir görüşerek, gayrimenkulünüzü ipotek gösterip kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz. Fakat unutmayın ki ipotek gösterebilecek olduğunuz bir gayrimenkulünüz bile olsa kara listede olduğunuzdan dolayı siciliniz bozuk olduğundan dolayı bu şekilde bir halde kredi başvurunuz onaylanmayabilmektedir.

Kara liste içerisindeyken kredi alabilmek amacıyla başvurabileceğiniz bir başka yöntem ise kefil gösterebilmektir. Yine bankayla birebir olarak görüşüp, kredi notu ve de geliri yüksek durumdaki bir kefil gösterip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bir önceki yöntemde gerçekleştiği gibi bu yöntem içerisinde de unutmamalısınız ki kara listede bulunduğunuzdan dolayı başvuru isteğiniz geri çevrilebilmektedir.

Kara listeden çıkmak amacıyla gereken zaman geçtikten sonra bir mevduat hesabı açıp düzenli bir şekilde para girişi ve de banka kartıyla yapacak olduğunuz alışverişler sayesinde kredi notunuzu yükseltmeye başlayacak olabilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki kredi notunuzu yükseltmiş olsanız bile kredi sicilinizde yasal takip hali görünüyor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hangi Durumlarda Kullanılamıyor? başlıklı makalemizde konut kredisi, konut kredisi çekmek ve konut kredisi hangi durumlarda kullanılamıyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here